sekmadienis, rugpjūčio 05, 2007

Apie kvailiausią pasaulyje oro uostą

(Radau šitai kažkur užkaboriuose, 80% parašytą ir pamirštą pabaigti. Pabaigiu.)

Sietlo oro uostas yra organizuotas kvailiausiai pasaulyje. Tiesa, nesu visiškai tikras, kadangi nebuvau Rusijos oro uostuose.

Pradedam. Kas sakė, kad Amerikoje nėra socializmo? Bagažo konvejeriai kartu yra ir socialinė parama skurstančioms bagažo draudimo kompanijoms bei nekvalifikuotiems "minimum wage" darbininkams. Pirmieji remiami specialiai padarytais konvejeriais, kurie mėto lagaminus nuo juostos ant juostos iš gana padoraus aukščio. Antrųjų gi darbas yra pakelti taip numestą lagaminą ir jį pastatyti rankena į viršų prie krašto, kad keliauninkui būtų patogu pasiimti savo šukes ir duženas.

Susirinkus šukes praeinama muitinė ir tada bagažas vėl atimamas iš tavęs, nesvarbu, ar persėdinėji į kitą skrydį ar nori eiti lauk iš oro uosto. Taip, ir pastaruoju atveju privalai savo bagažą užkrauti ant tų šauniųjų konvejerių, tada eiti eiti eiti ir prie išėjimo vėl laukti prie konvejerio. Jeigu sulauksi.

Toliau, tranzitiniams keleiviams, pavyzdžiui man, reikia pereiti į kitą terminalą. Amerikietiškas šios problemos sprendimo būdas būtų nutiesti daug greitkelių tarp terminalų, kiekvienam keleiviui duoti po SUV džipą arba pikapą sunkvežimiuką ir kad visi draugiškai stovėtų kamštyje. Ačiū dievui, kažkas iš planuotojų viena ausim Europoje nugirdo, kad galima tam tikslui traukinuką paleisti. Bet iki galo traukinukų esmės nesuprato. Tad nutiesė tris atskirus žiedus kokių 200 metrų skersmens kiekvienas. Pavažiuoji pirmu traukinuku 200 m. pusratį, išlipi, nueini 200 m. iki antro, pavažiuoji, išlipi, nueini, pavažiuoji. Trys traukinukai, du persėdimai, pusę kelio ėjai. Paksas, ir tas tramvajų Vilniuje gudresniais maršrutais nutiestų.

Įlaipinimo į skrydį cirkų nepasakosiu, jie tokie patys kaip ir visur kitur. Užtenka tik paminėti, kad boarding pasas avialinijų darbuotojo rankose staiga gali nustoti būti boarding pasas ir akimirksniu vėl atvirsti į boarding pasą, priklausomai tik nuo mėnulio fazės ir mano veido išraiškos piktumo.

1 komentaras:

Godot rašė...

hehe, kaip tu cia isvis mane atradai:) bet jei ka, tai pradejau nuo sian ir lietuviskai rasyti, aisku dar ten nieko ner, bet kada nors galesi uzsukti i mano suolelis.blogspot.com